Volkswagen Fiyat Listesi

Volkswagen Hakkında

Volkswagen Almanya menşeili bir otomobil firmasıdır. 1937'de Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından kurdurulmuştur. Volkswagen, Almancada halk arabası anlamına gelir. Volkswagen grubu aslında bir çok farklı firmaya sahiptir. Bunlardan bazıları; Audi, Porsche, Bugatti, Lamborghini, Seat, Skoda ve Scania'dır. Volkswagen sadece otomobil üretmez; ayrıca, brezilya fabrikasında kamyon ve Güney Afrika'daki fabrikalarında ise otobüs üretmektedir.

1937'de kurulan şirket, 1950 yılında Batı Almanya'da otomobil üreticileri arasında en çok otomobil üreten şirket oldu. 1950 yılından sonra tüm dünyada etkin olmak isteyen Volkswagen çalışmalarına yoğunlaştı ve kendi modellerini modernleştirdi. Markanın en çok satan otomobili Golf'ün haricinde Polo ve sportif olarak kabul edilen Scirocco ve aile arabası Passat'ın üretimleri Latin Amerika'daki fabrikalarda yapıldı. Tüm araç kullanıcılarının aşina olduğu vosvos lakaplı beetle ise mısır fabrikalarında üretiliyordu. dünya genelinde 1981 yılında 20 milyon beetle üretilmişti.

23 Mart 1987'de Volkswagen Golf CL tipi ile 50 milyonuncu aracını üretti. Böylece golf, sadece Almanya'nın değil tüm Avrupa'nın en fazla satan aracı oldu. Volkswagen, vizyonunu genişletti ve araçlara bir araçtan ne beklenirse eklemeye başladı. Kullanıcıların taleplerine göre bir çok araç ve model üretti. Kullanıcılarının konforlarını, taleplerini, güvenliklerini ve ekonomilerini düşünerek, her fiyata nitelikli araçlar üretti. Amarok, Caddy, Passat, Jetta, Polo, Golf, Tiguan, Scirocco, New Beetle, Touareg, Transporter şu an Volkwagen'nın en çok talep gören araçları. Ticari kullanım için Amarok, Transporter ve Caddy modelleri varken; normal kullanım için golf ve polo; aile arabası olarak görülen passat ve jetta; jeep olarak Tiguan ve Touareg modelleri dikkat çekiyor.

Hitler'in Alman halkının araba sahibi olması için kurdurduğu şirket, uluslar arası bir öneme sahip oldu ve bir çok modelde araç üretmeye devam ediyor.