Toyota Fiyat Listesi

Toyota Hakkında

Büyük bir model yelpazesine sahip Dünya'nın en büyük Japon otomotiv şirketlerinden birisidir. Toyota'nın tarihi 1933'lere kadar dayanır. İlk binek araba olarak 1936 da üretilmeye başlanmıştır. Kurucusu Kiichiro Toyota'dır. İşçi bir babanın oğlu olan Kiichiro ülkesi için bir şeyler yapmak istiyor ancak maddi durumu buna el vermiyordu. Üniversite eğitimi gemi inşası olmasına rağmen o, araba üretimi yapmak istiyordu. Borçlanarak dış ülkelerden makine parçaları sipariş etti, ancak bu yükün altında eziliyordu. Çareyi Devletinden destek istemekte buldu. Japonya ulusal otomobil endüstrisi için desteğini sundu, kendi girişimcilerine imkan tanıdı.

Uzun bir çaba ve emek sonrası girdiği yarışta kendisini Avrupa'ya kanıtlamış hedefine ulaşmıştır, Büyük kitlelere hizmet veren Toyota bugün bile hala popülaritesini korumaktadır. Modelleri arasında; Corolla, Yaris, Auris, Verso, Avensis, Hilux, Prius, Camry, Rav4, Carina, Starlet, Urban cruiser gibi modeller bulunmaktadır.Toyota, kaliteli ve aranan özellikteki araçlarını, müşterileri için özel finansal çözümler sunarak, güvene dayalı hizmet vermektedir. Rekabet gücünü ise müşteri memnuniyetiyle kazanmaktadır. Tüm çalışma ve üretimlerinde iyileştirme politikası uygulayan firma, rakip firmalardan farklı ve üstün özellikli, konforun rahatlığın, gelişen teknolojinin tüm çizgi ve estetiğini yaşatan araçlar üretmektedir. İç ve dış tasarım şıklığı, göz alıcı renkler, kaliteli malzeme, kullanım kolaylığı, rüzgara karşı direnç, yakıt tüketimini minimuma indiren modelleriyle ve daha pek çok özellik ve niteliklere sahip olan Toyota çevre dostu olan bir otomotiv sanayi şirketidir. Hayalinizde ki arabanın hayatınıza girmesini sağlayan Toyota ailesi, performansıyla takdirinizi kazanmanın gururunu yaşamaktadır.

Toyota yüz yılı aşan bir çalışma ve çabanın ürünüdür. Verimli ve ekonomik araç üretir. Uygun fiyata alır, satarken zarar etmezsiniz.