Rover Fiyat Listesi

Rover Hakkında

Rover

Rover 1947 yılında ilk olarak Maurice Wilks tarafından tasarlandı. 2. Dünya savaşı sonrası tasarlandığı düşünülen araç rover şirketinde gezici tasarımcı idi. Jeep araçlarından etkilenerek tasarlanan rover üretiminden sonra 68 ülkeye ihraç edilerek öncelikli otomobiller arasında yerini aldı

Rover'in Tarihçesi

1947 yılındaki ilk üretiminden sonra 1954 yılında farklı tasarımları ile ve dizel motora geçmesi,1955 yılında satış rekorunu 250.000 araç üretimi ile elde ederek, 1965 yılında general motors ile antlaşma yaparak ve 1967 yılında ise İngiliz Leyda’nın ortağı olarak tarihten bugüne başarı çıtasını yükselterek gelmiştir. 1971-1975 yılları arasında İngiliz Leyda’nın iflası ile kamulaştırılan rover, o yıllarda yeni bir şanzıman ve etkili fren tasarımı ile görücüye çıkmaktaydı.1988 yılında İngiliz Şirketi olan ve Havacılık ve Uzay şirketi tarafından alınan Rover, 1990 yılında lüks otomobiller statüsünde üretime başladı. 2008 yılına gelindiğinde Ford grubunda yer alan rover Tata motors İndia'ya satıldı.

Bugün Rover

Bugün halen Tata Motors tarafından üretilen Rover, güçlü bir şirket olup halen Birleşik Krallık Goydon'da faaliyetlerini sürdürmektedir. Rover marka adı altında LR2, Evoque, LR4, Range Rover 4 farklı modeli ile üretilmektedir.

Rover Türkiye'de

Asım Ahmet Kocabıyık'ın Yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Borusan Otomotiv enerji, çelik, telekominikasyon, lojistik ve otomotiv alanında iç ve dış ticaret faaliyetleri ile tanınmaktadır. Türkiye’ye Rover marka araç distribütörlüğü öncelikle Boronkay Otomotiv tarafından getirildi ancak daha sonraki süreçte Rover Borusan Otomotiv ile anlaşarak distribütörlüğü Borusana verdi. Halen Borusan otomotiv pazarlama şirketi tarafından yürütülen distribütörlük, yetkili satıcı ve servis hizmetleri verir. Şirket, Türkiye BMW marka araç ve Rover lüks otomobil pazarında % 34 payla lider konumundadır.

Rover Özellikleri

Ayırt edilebilir üç farklı dizaynı ile Rover marka otomobiller diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilir. Ikon haline dönüşen tasarım harikası ürünün silueti konik şeklinde ve sütunlar da parlak siyah renktedir. Her türlü arazi koşulunda sınırsız teknoloji ile üretilerek yüksek performas sağlamaktadır. Tasarımı ile sadelik ve şıklığı yansıtırken lüks, güven ve konfor farkı sunar, her türlü trafik koşulunda ve arazide sorunsuz sürüş sunarak, otomobil konusunda ihtiyaçlarınızın tamamına cevap verir nitelikte üretilmektedir. Rover marka her aracın özellikleri uzun aks aralığı, üstün tasarımı (satroni black dış ayna gibi) ve silüeti ile, iç tasarımı, genişliği, konforu, zarif tasarım, geniş orta konsol, yumuşak deri malzemesi, pürüzsüz yüzeyleri, alçak profil tavan çizgisi, kesintisiz cam görseli, aerodinamik,arka koltuklardaki mesafe aralığı rahatlığı sağlar, ahşap kaplamaları, farklı renk seçenekleri, garanti ve daha pek çok özelliği ile satın alırken tercih etmeniz için kafidir. Rover markası genel dünya çapında ve gerekse Türkiye'de uzun yıllarlar serüvenini sürdürecektir. Rover gelişim sürecini her dönem artırmayı başarmıştır. Zorlu yollarda tek güvence rover sahibi olmaktan geçer.