Opel Fiyat Listesi

Opel Hakkında

Opel markası bir Alman markasıdır. Kurucusu Adam Opel' dir. 1862 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu inek ahırında dikiş makinası üretimi yapılıyordu. Daha sonra 1899 yılında otomobil üretimine başlanmıştır. İlk otomobil 1902 yılında sergilenmiştir. Ve üretimi 1906 yılında başlamıştır. 1911 yılında, çıkan yangında fabrika hırpalanmıştır ancak yerine daha modern bir fabrika açılmıştır. Daha sonra gelişerek 1914 yılında en büyük Alman otomobil markası olmuştur. Opel markasının toplam 11 adet fabrikası bulunmaktadır. Fabrikaların çoğunluğu Almanya’dadır. İngiltere, Polonya, İspanya, Avusturya ve Macaristan ‘ da fabrikaları bulunmaktadır. Dünyanın en modern fabrikalarından birine sahiptir. Fabrikalarda yaklaşık 26.000 kişi çalışmaktadır.

Opel markasının ürettiği otomobiller; Corsa, Astra, Mokka, Meriva, Zafira, İnsignia, Adam ve Cascada' dır. Opel markası, günlük hayatta kullanıma uygun tasarlanmış otomobillerdir. Fazlasıyla konfor ve rahatlık sağlayacaktır. Güvenlik açısından en üst düzey özelliklere sahiptir. Hem arabanın içini hem de dışını koruyucu özelliklere sahiptir. Markanın diğer bir özelliği ise çevreye olan duyarlılığıdır. Avrupa' da ilk elektrikli aracı üreten markadır. Özellikle bütçe açısından geniş bir yelpazeye sahiptir.

Fiyatlara bakıldığında, Cascada, aradığınız her özelliği kapsayan bir modeldir ve 137.000 TL'den başlayan bir spor araba modelidir. Astra, sportif görünüme sahip olan modeller arasındadır. Güçlü bir motora sahiptir ve fiyatı 68'000 TL'den başlamaktadır. Astra Sport modeli ise 2016 yılında yılın otomobili seçilmiştir. geniş bagaj hacmine sahiptir. Konfor ve rahatlığı aynı arabada yansıtır. 81.700 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. Astra'nın sedan modelleri, ilk çıktığı yıldan itibaren beğenilen ve tercih edilen modeller arasındadır. Size ve ailenize üstün konfor ve spor bir görünüm sunmaktadır. Son teknolojiyle üretilmiş ve gelişmiş güvenlik unsurları bulunmaktadır. Fiyatı 56.400 TL'den başlamaktadır.