Lexus Fiyat Listesi

Lexus Hakkında

Lexus, lüks otomotiv üretici firmasıdır. Japon imzalı Toyota markası tarafından üretilen lüks otomotiv sınıflandırmasına girmektedir. BU ve bunun gibi otomobil markaları üreticisi olan ana firmanın ayrıca bölünme yoluyla pazarlara ve tüketicilerine kazandırdığı lüks otomobil, pazarlama ve yenilikçi hareketlerinin markasıdır. 1989 yılında kurulan Toyota markası kurucusu Eiji Toyoda tarafından başarılı çizgilerle pazara sunulmuştur. Dünya çapında hizmet veren bu Toyota ürünü Kuzey Amerika , Ota Doğu , Okyanusya , Avrupa ,Asya ile Afrika ve Latin Amerika'da satışa sunulmakta olup ABD' de en çok satışı gerçekleştirilen lüks otomobil markası haline gelmiştir. 

Lexus marka araçlar 2005 yılından itibaren Japonya'da müşterileriyle buluşturulmaya ve piyasaya sunulmaya başlanmıştır. Lexus kaliteli , sağlam , dayanıklı ve yüksek kalitede olan otomobilleri ile güvenilir müşteri hizmetinden dolayı çok ciddi bir itibar kazanmış olup iyi ödüllerin de sahipliğini yapmıştır. 2006 yılı beraberinde JD Power and ASSOCİATES araçlarının güvenilebilirlik araştırılması yapılarak ve sonucuna dayanarak Lexus markası Amerika Birleşik Devletleri'nde en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka olarak ABD tarafından seçilen bir unvana sahip olmuştur. Lexus markası bu ödüle arka arkaya 12 (oniki) yıl almıştır. 

Toyota üretimi olan bu lexus marka otomotivlerin asıl önde gelen özellikleri arasında çevre sürdürülebilirliği yer almaktadır. Çevreci yaklaşımlarıyla liderliğini korumaktadır. Kolay geri dönüşüme sebep olabilecek geri dönüşümü gerçekleştirilebilecek parçalardan oluşmasına özen gösterilmektedir. Lexus markası araçlarında en az görünen parçalar bile bu dönüştürülebilirlik göz önünde tutularak üretilmektedir. Buradan yola çıkarak Toyota imzalı Lexus ' un üretim odaklı her bir faaliyetinde sıfır atık ile sıfır emisyonu hedeflediklerini gözlemliyoruz. Lexus'un büyüme ve sektöründe lider başarısını da es geçilemez biçimde buna bağlı olduğu gözlemlenir halde tüketicisine yansımaktadır...