Jeep Fiyat Listesi

Jeep Hakkında

1930 ‘lu yıllarda Amerikan ordusuna motosiklet ve arazi aracı üretmek üzere sektöre giren ve günümüzün en başarılı SUV araç üreticilerinden birisi olan Jeep kendinin tamamen SUV kategorisine adayarak başarılı işler ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bir çok araç markasının arksine sadece tek segmentte araç üretimi yapan Jeep, Chrysler firmasının bir alt kuruluşudur. ABD menşeili bu firma başta kendi ülkesi olmak üzere tüm dünya üzerinde SUV kategorisinde başarısını kanıtlamıştır. Ülkemizde de başarılı modelleri ile satışa devam eden firmanın bir çok farklı fiyat aralığında modeli bulunmaktadır.

SUV kategorisi ile özdeşleşen ve hatta bir çok SUV kategorisindeki aracın jeep (cip) ismi ile anılmasını sağlayan firma bir nevi arazi araçlarının atası, kurucu firması konumundadır. Jeep ‘in ülkemizde Renegade, Wrangler, Grand Cherokee ve Cherokee modellerinin satışı bulunmaktadır. Neredeyse tüm tarzda arazilere tırmanabilecek tarzda üretilmiş bu araçların gündelik hayatta da kullanılabilmeleri için oldukça modernleştirilmiş iç kısımda ve tasarımda adeta binek araç havası verilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda yenilenen iç ve dış tasarımları ile araçlar daha modern, daha teknolojik hale gelirken araçların gündelik kullanımdaki konforları oldukça artırılmıştır. Öyle ki bir jeep ‘in gündelik kullanımdaki konforu, premium binek bir otomobili aratmamaktadır. Bu özellikleri ve fiyatı ile artık premium SUV kategorisine yönelik olan Jeep ‘in 40 – 50 yaşındaki araçları bile günümüzde halen sağlam bir şekilde arazilere çıkabilmekte ve kullanılabilmektedir.

Jeep Wrangler gibi tamamen araziye yönelik üretilmiş modeller ile çok zorlu arazileri aşmak da mümkün. Jeep ‘in fiyatları rakiplerine göre biraz daha yüksek olsada uygun fiyatlı modellerde bulunmakta ve verilen her kuşun hakkını vermektedir. Ortalama 90 Bin TL ‘den başlayan Jeep modellerinin fiyatı 650 Bin TL ‘ye kadar gitmektedir.