Infiniti Fiyat Listesi

Infiniti Hakkında

Infiniti

Infiniti, piyasada mevcut ünlü markalar ile rekabet edebilecek lüks otomobil üretmeye odaklanan Nissan Otomobil Şirketi'nin bir bölümüdür. 1980’lerin başında Nissan tarafından geliştirilmeye başlandı. Kasım 1989'da Infiniti arabalarını Kuzey Amerika'ya satmaya başladı. Kısa zamanda genişleyerek Güney Kore, Rusya, Tayvan, Çin, Ukrayna, İngiltere ve Orta Doğu'nun bazı bölgeleri gibi birçok ülkede yaygın olarak tanınmaya başladı.

Firma, Nissan'ın lüks özellikleri, pelüş iç mekanları ve göz alıcı tarzı, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile ün yapmış SUV, binek lüks spor otomobiller üretmektedir. G Serisi’nin halefi olarak Q60, Infiniti’nin en popüler modeli.

Nerede, Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu

1989 yılında Tokyo Japonya’da Bill Bruce tarafından kuruldu. Satışlar Amerka’ya yönelik oldu. Pazarlama stratejisi Nissan’ın marka olarak yarattığı algıya uymayan premium araç segmentini hedef almak yönündeydi. Marka, Japon rakipleri Toyota ve Honda'nın Lexus ve Acura premium markalarını ile aynı zamanda yaratıldı.

Japon Hükümeti daha karlı lüks araç satışlarını desteklemek amacıyla gönüllü ihracat kısıtlamaları uyguladı.

Markanın Kısa Tarihi

Çok yakın bir geçmişe sahip olan Infiniti markasının hikayesi, Nissan yöneticileri için çok gizli bir görev ile Kasım 1985'te başladı. Ana fikir, daha yüksek performans özelliklerine sahip araçlar yaratmaktı. Aynı zamanda lüks ve şık olması gerekiyordu. Misyon, ABD ve Avrupalı ​​lüks otomobil üreticileri ile rekabet etmek, bu otomotiv segmentinde lider pozisyon almak ve tüketicilerinin tüm gereksinimlerini ve tercihlerini karşılamaktı.

Q45 ve M30 adında 2 model ile kendini gösterdi. Bu araçların her biri, mevcut Nissan teknolojileri üzerinde gelişti ve daha kısa dingil mesafesi platformları gibi yenilikçi özellikler sundu. Bu araçlar sadece görsel olarak çekici değil, aynı zamanda dört tekerlekten çekişli güçlü motorlara ve Nissan'da duyulmamış olan aktif bir süspansiyon sistemine sahip oldular. Özellikleri göz önüne alındığında, Q45 ve M30, Jaguar, BMW, Cadillac ve hatta Mercedes gibi birinci sınıf otomobil üreticilerine karşı son derece rekabetçi olduklarını kanıtladı.

Infiniti Logosu

Yeni markanın adı Temmuz 1987'de seçildi. Proje Infiniti olarak adlandırıldı. Bu aynı zamanda, sonsuz ufka giden iki merkezi çizgiyi içeren şimdiki rozeti tanıtmanın zamanıydı. Infiniti logosu, lüks, performans ve otomotiv endüstrisinin yeni ufuklarına odaklanan yeni marka tarafından oluşturulan özel bir yaklaşımı simgeliyor.

Logo, herkes tarafından bilinen geleneksel sonsuz işarete dayanmaktadır. Infiniti logosunun şekli, stilize 8 sayısıdır. Bu, insan uygarlığının başlangıcında ortaya çıktığına inanılan çok eski bir semboldür.

Tasarımcılar, Infiniti adı altında üretilen her aracın mükemmel performansını ve otomotiv endüstrisinde yeni ufuklar arayışını yansıttığı için araba logosu olarak sonsuzluk işaretini kullanmaya karar verdiler.

Kazanılan Ödüller

Infiniti Q50 modeli WardsAuto tarafından her yıl düzenlenen en iyi kullanıcı ödülünü almaya hak kazandı. QX60 ve QX80 modelleri KBB’nin 5-Year Cost To Own ödülüne layık görüldü.