Geely Fiyat Listesi

Geely Hakkında

Geely

Bu yeni nesil otomobil ve şanzıman üreticisi Geely son 15 yılda büyük gelişimler göstermiş ve bilinen otomobil markaları arasında yer almayı başarmıştır. 1986'da Geely Holding Grup olarak kurulmuştur. Yaklaşık olarak 20 yıldır otomobil, motorsiklet, otomobil motoru, şanzıman ve otomobil parçası üretmekte ve eğitmektedir. 2000'li yıllarda otomobil sektörüne giriş yapmıştır. Çok hızlı bir gelişim sürecine girmişlerdir. Yaklaşık 13.500 çalışana sahip olan Geely Holding Grup, 1997-2002 yılları arasında ulusal girişimler arasında ilk 500'de yer almıştır. Çin'de üretim yapan en büyük özel üretim firmalarının arasında yer almaktadır. Çin'deki otomobil endüstrisinde belli bir unvana ve öneme sahptir. Çin'de; Linhai, Ningbo, Xiangtan, Cixi, Jinan, Lanzhou, Taizhou, Shangai'de fabrikalara sahiptir. Ayrıca dış ülkelerde Rusya, Ukrayna Venezuela Malezya ve Güney Afrika'da da fabrikaları bulunmaktadır. Bu fabrikalar yıllık yaklaşık olarak 300.000 otomobil, 400.000 motor ve 400.000 şanzıman üretimi yapabilecek seviyededirler. 2009 yılında Çin'de 300.000'den fazla otomobil satmıştır. Çin'de yaklaşık olarak 400 tane 4S mağazaları ve 500 tane servis merkezleri bulunmaktadır. Kurulduğu günden bugüne kadar 55 ülkeden 82'nin üzerinde distribütöre sahiptir. Uluslararası bir firma olma yönünde strateji geliştiren Geely Holding Group gelecek 5 yıl için tüm plan ve programlarını ayarlamış ve planlamıştır. Yapımının başkenti Çin olan bu araba markası Çin malı olmasına rağmen kaliteli malzemelerle titizlikle üretilmiş bir araba markasıdır. Yaklaşık sıfır bir modelinin fiyatı ise 30.000 ila 45.000 arasında değişmektedir.

Eğitim Alanında Yaptıkları

Geely Holding Group, Geely Otomobil Araştırma Enstitüsü'nü faaliyete geçirmek için 50.000.000$ yatırımda bulunmuştur. Motor araştırmaları ve şanzıman araştırmaları için Ningbo'da, elektrik ve elektronik araştırmaları için ise Luqiao'da enstitüler açmıştır. Bu enstitülerde yılda ortalama 2-3 tane otomobil modeli ve motor modelleri üretmektedir. Bu şirket yaklaşık 420 tane plaket almıştır ve 42 tanesi icat olarak seçilerek icat plaketi almıştır. Ayrıca Geely Holding Group, ulusal seviyede "Teknik Girişim Merkezi" ve bölgesel seviyede "Yüksek Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi" olarak kabul edilmektedir. Geely Holding Group, bu yatırımlarından ayrı olarak Beijing Geely Üniversitesi, Hainin Geely Üniversitesi ve Linhai Zhejiang Geely Otomobil Teknisyeni Yüksekokulu gibi yüksek kalitede eğitim-öğretim veren 40.000'den fazla öğrenciye eğitim veren okullar kurmuş ve bu yaptığı faaliyetler için yüz milyonlarca dolar para ve çok fazla emek harcamıştır.

Yaptığı İşler

Volvo'yu Satın Alışı

2016 Ağustos ayında Geely Holding Group, ABD'li otomobil ve motor üreticisi Ford'tan Volvo Cars'ı 1.800.000 milyon dolara satın aldı.