Daihatsu Fiyat Listesi

Daihatsu Hakkında

Daihatsu

Son dönemlerde çoğalan araba seçenekleri ile karar vermek de hayli zor bir hal almıştır. Türkiye'deki satış performansını giderek artıran Daihatsu markası pazardaki değerini korumaktadır.

Daihatsu Nerede Kuruldu?

Daihatsu, Mart 1907'de kurulan bir Japon otomobil markasıdır. Japonya, Ikeda ve Osaka'da genel merkezleri bulunmaktadır. 2007 yılında 100. Yıldönümünü dolduran şirket kurumsal faaliyetlerinin temelini oluşturma amacıyla Temel KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) ilkeleri ve Grup Felsefesi belirlemiştir. Ayrıca faaliyetlerinin teminatı olarak "Gelecek İçin Yenilik" (Innavation for Tomorrow) diye yeni bir grup sloganı yaratmıştır. 

Dünya genelinde bir ağa sahip olan Daihatsu, şu anda yaklaşık 130 ülkede üretim, satış ve servis opsiyonlarına sahiptir. Çevresel etkileri düşük ve üstün rahatlıklarıyla, kompakt araçları geleceğin ürünüdür. Diğerlerine kıyasla daha kompakt olan araçlar, doğal olarak daha az karbondioksit ve diğer sera gazlarından yaymaktadırlar. Daihatsu, "Erken Katalizör Aktivasyon Sistemi" ve "Akıllı Katalizör" gibi tescilli, gelişmiş teknolojileri kullanarak daha temiz yanan, yakıt açısından daha etkin motorlar geliştirmenin getirdiği avantajları kullanmaktadır.

Daihatsu'nun Grup Felsefesi

Daihatsu Grup, "dünyanın dört bir yanında sevilen" ve "gurura sahip ve güven duyulan kurumsal bir grup" olmayı hedeflemektedir.

Başlıca İlkeleri

- Dünya genelinde müşteri memnuniyeti, alınmış en büyük ödüldür.

- Karşılıklı saygı ve adil olma duygusu çizilebilecek en iyi sınırlardır.

- Dünya ile birlikte ve toplumla uyumlu bir şekilde var olmak en büyük sorumluluktur.

- Temel ilgi alanları; liderlik, hız ve çığır açan buluşlardır.

- Meydan okumaları ise dünyanın en iyi kompakt aracını yapmak üzerinedir.

Daihatsu Güvenlik

Yoldayken herkes ilk önce güvende olduğunu bilmek ister. Daihatsu, kazaları önleyen aktif güvenliğin yanı sıra kazanın meydana gelmesi durumunda yaralanmaları önleyecek pasif güvenlik sistemlerinden de oluşmaktadır.

Aktif Güvenlik: Bilgisayar simülasyonları ve test pistleri başta olmak üzere gelişmiş teknolojilerden faydalanmak üzerine kuruludur. Arabayı çalıştırma esnasında ya da hızlanırken yaşanabilecek tekerlek kaymalarını önleyen Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC) ve yolculukta radar kontrolü, çeşitli çarpışma önleme yeniliklerini sunan Gelişmiş Güvenli Araç Sistemi (ASV) gibi sistemler bulunmaktadır.

Pasif Güvenlik: Hayal edilebilecek en zor testlerden geçirilen Daihatsu araçları yapılırken, bunun bir sonucu olarak her türlü kaza senaryosunu göz önünde bulundurmuş ve araç gövdelerini katı çarpışma standartlarında bile aracın içerisindeki kişileri, hatta yayaları koruyabilecek gibi tasarlayıp, üretmiştir.

Araçlar, çarpışma güvenliği deneyi, araç araca çarpışma testi, kafa çarpmaları testi, yan çarpma etkisi, slalom testi ve düşük sürtünme katsayısı yol testi gibi testlerden geçerek standartlarını ve güvenlik sistemlerinin kalitesini ispatlamıştır.

Daihatsu - SOFI: Çarpışmalı kaza durumlarında yolcuları korumak adına çarpışma hasarını minimuma indiren bir iç kısım güvenliğidir.

Virajda İçe Kayma Kontrol Sistemi: VSC virajda içe kayma olarak algılar, ön dış tekerlek için fren etkileştirir ve dışa doğru momentum yaratır.