Dacia Fiyat Listesi

Dacia Hakkında

1966 yılında Romanya hükümeti tarafından kurulan ancak dış piyasada varlığını pek gösteremeyen Dacia, 1999 yılında Renault grubuna geçmesi ile birlikte yeni modeller tasarlayıp piyasaya sunmuş ve Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede pazarda söz sahibi haline gelmiştir. Özellikle ülkemizde hafif ticari ve SUV sınıfına yönelik sunmuş olduğu güçlü otomobilleri çok uygun fiyatlara satması ile popüler haline gelen Dacia, grubu ile birlikte daha iddialı hale gelebilmek için çalışmaktadır.

Renault grubu ile birlikte pazara girmesinin büyük avantajını yaşayan firma geniş servis ağı ile hizmet sunmaktadır. Servis ağı sayesinde otomobil sahipleri araçlarını uzun mesafeler gitmeden bakımlarını yaptırabilmekte, arızalarını giderebilmektedir. Ülkemizde daha çok hafif ticari segmentinde söz sahibi olan Dacia bu segmentteki otomobillerininin yanı sıra yeni çıkardığı hatchback modelleri ilede farklı segmentlere hizmet vermeye çalışmaktadır. Duster ismi verilen SUV sınıfı aracını neredeyse küçük hatchback fiyatına satması ile ismini duyuran firma tam olarak fiyat/performans, kaliteye yönelik araçlar sunmaktadır.

Dacia ‘nın ülkemizde satışa sunmuş olduğu bazı araçlar; Duster, Sanero, Lodgy, Logan MCV, Dokker, Dokker Van ‘dır. Bu araçların bir çoğunun hem dizel hem de benzinli motor seçenekleri bulunurken Dacia sahipleri genel anlamıyla araçlarından memnunlar. Renault ile ortak üretilen motorlar sayesinde hem performanslı hem de oldukça düşük yakıt tüketimine sahip araçlar satışa sunulmaktadır.

Hem hafif ticariye, hem de aileye yönelik araçlar üreten Dacia ‘nın daha sade bir tasarımı olması nedeniyle genellikle sportif bir görünüm isteyen kişiler tercih etmemekte. Ancak kalitesi, genişliği ve uygun fiyatlılığı ile yük taşımayı seven kişilerin, geniş ailelerin en çok tercih ettiği otomobillerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Dacia ‘nın uygun fiyat politikası gene yetkili servislerde de geçerliliğini korumakta ve oldukça uygun fiyatlara yedek parça temini bile yapılabilmektedir.