Chrysler Fiyat Listesi

Chrysler Hakkında

Chrysler

Chrysler Group LLC, otomasyona odaklanan çok uluslu bir şirkettir. İlk olarak Chrysler Corporation olarak adlandırıldı. Genel merkezi Auburn Hills, Michigan, ABD'de bulunuyor. Chrysler’in arabaları şu ana kadar pek çok yenilik geçirdi. İlk yenilik, daha az titreşim için kullandıkları dört tekerlekli hidrolik frenlerdi. Ayrıca, sönmüş bir lastiğin tekerleğin üzerinden hareket etmesini önlemek için ağzı çıkıntılı kenarlardan oluşan bir tekerlek geliştirdiler. Bu tekerlek tipi daha sonra dünya çapında diğer şirketler tarafından da benimsendi.

Firma, arazi araçları, binek spor ve aile otomobilleri üretmektedir.

Nerede, Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

6 Haziran 1925’te Walter Chrysler tarafından Michigan’da kurulan Chrysler firması gerçekten de birçok iniş ve çıkışlarla inanılmaz derecede uzun bir tarihe sahiptir. Grup, Amerikan otomobil endüstrisinde idol olan ve mekanik olan her şeye büyük bir sevgi duyan Walter Chrysler'in çabalarının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Walter, şirketin sorunlu operasyonlarını ve mali sorunlarını onarmak için Maxwell Motor Şirketi'ni devraldı.

Markanın Kısa Tarihi

1924'te Walter, o zamanlar otomobillerde görülmeyen çok sayıda özelliğe sahip 6 silindirli bir otomobil üretti. Bu özellikler arasında yağ filtresi, tam basınçlı yağlama, yüksek sıkıştırma motoru ve karbüratör hava filtresi bulunmaktadır.

Şirket, kuruluşundan itibaren 5 yıl içinde, kendisini ABD otomobil satışlarında ikinci sıraya taşıyan çok sayıda düşük fiyatlı 6 ve 4 silindirli araçları başarıyla üretiyordu.

Bu pozisyon Chrysler'in tarihinin en iyi ve en unutulmaz başarılarından biri olarak kayda geçti.

2010 yılında, Chrysler ilk Lancia aracını Detroit Auto Show'da sergiledi. 2014 itibariyle, Chrysler Group LLC adını FCA (Fiat Chrysler Automobiles) US LCC olarak değiştirdi.

Nisan 2014'te şirket, frenlerle ilgili bir sorun nedeniyle 2011'den 2014'e kadar olan araçları geri çağırmış ve dünya çapında etkilenen araçlar için ücretsiz onarım hizmeti sunmuştur.

Fiat tarafından yapılan otomobiller hariç olmak üzere, Chrysler dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin arasında 12. sırada yer alıyor.

Chrysler Logosu

Chrysler Company, başarılı bir otomobil şirketi olma yolunda ilerlemeye devam ederken, yönetim, markayı temsil edecek olan Chrysler logosunu tasarlamayı planladı. Araba logoları, her otomobil imalat şirketinde önemli bir rol oynamaktadır, çünkü modellerini, şirketlerini ve yönetimin arkasındaki insanları temsil eder. Diğer araba logoları gibi, Chrysler logosu da uygun planlama ve tasarım ile yapıldı. Chrysler logosu Chrysler tarafından üretilen otomobillerin zarafetini göstermek için tasarlandı.

Orijinal logo, Chrysler araçlarının kalitesini onaylayan bir balmumu mührünü temsil eder. Gümüş kanatlı radyatör figürü, Oliver Clark'ın başka bir tasarımıydı. Kanatlar Roma tanrısı Merkür'ün hızını temsil ediyordu. Bu iki sembol her zaman şirket ile ilişkilendirilmiştir.

Kazanılan Ödüller

Chrysler, Pacifica ve 300 modelleri başta olmak üzere geliştirdiği pek çok modelde Yılın Aile Otomobili, En iyi Hibrid Otomobil, En iyi Tasarım Ödülü gibi düzinelerce ödül kazanmayı başardı.