Chevrolet Fiyat Listesi

Chevrolet Hakkında

Chevrolet

Chevy olarak da bilinen Chevrolet, General Motors (GM) tarafından üretilen aracın Amerikan markasıdır. Kuruluşundan bu yana, Chevrolet 200 milyondan fazla otomobil ve ağır vasıta araçları üretti. Yüzyıl önce kurulduğu sırada 270 Amerikan otomotiv markası mevcuttu. Bugün, bunlardan sadece dördü ayakta kaldı. Ünlü Amerikan otomobil üreticisi, modern, şık, güvenilir ve uygun fiyatlı araçlar yaratarak güçlü bir üne kavuşmuştur.

Şirket, en büyük uluslararası pazarı olan Çin, Brezilya, İngiltere, Almanya ve Rusya'nın başını çektiği 31 ülkede faaliyet göstermektedir. Chevy araba modelleri sedan, SUV ve Trucks içerir. Chevrolet’in kullanımı ve yakıt ekonomisi, yüksek kaliteli performansına katkıda bulunan çekici faktörler.

Nerede, Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

3 Kasım 1911, Detroit, Michigan’da Louis Chevrolet tarafından kurulan şirket, General Motors (GM) kurucusu William C. Durant tarafından 1918'de satın alındı. Durant'ın 1919'da iflasından sonra, Alfred Sloan, “her keseye kuygun herkes için bir araba” sloganı ile Chevrolet markasını General Motors ailesinin en büyük lideri haline getirerek, Henry Ford'un T Model’i ile rekabet etmeye başladı. 1919 ve 1929'da Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan otomobil olarak Ford'u solladı.

Chevy’nin birkaç yıl sonra iyi bir performans sergilemesi üzerine Louis Chevrolet Durant kontrolündeki hissesini geri almaya karar verdi. 1917'deki anlaşmanın tamamlanması üzerine Durant GM'nin başkanı oldu ve Chevrolet şirketle birleşti. 1919 yılına gelindiğinde, şirket California ve birçok noktada fabrikalar açtı.

Chevrolet Logosu

Chevrolet logo tasarımı, diğer araba logolarının aksine sade ama zariftir. 1913'te William Durant tarafından tanıtıldı ve bundan sonra metalik renkleri ile insan zihni üzerinde sonsuz bir etki yapmaya başladı. Bu logonun nereden geldiği hakkında bir söylenti var. Bazıları, Louis'in İsviçre Haçı'ndan esinlenen logoyu ana hatlarıyla ifade ettiğini söylüyor. Diğerleri Durant'ın logoyu tasarladığını ve bir Fransız otelindeki iyi tasarlanmış duvar kağıdından ilham aldığını söylüyor.

Chevrolet logosu sarımsı altın rengi ve marka adı için siyah renk kullanır. Bu canlı ve cesur renkler tüketimi, heyecan ve macera hissi uyandırıyor. Sarı ton yenilikçiliği, sportmenliği ve neşeliliği sembolize ediyor. Bununla birlikte, siyah ton, logonun güçlü ve cesur karakterini yansıtıyor. Chevrolet logosunun bu dikkat çekici özellikleri, onu motor endüstrisindeki en popüler araba logolarından biri yapıyor.

Motor Sporları

Chevrolet, dünya çapında spor etkinliklerine çeşitli otomobillerle giriyor ve özellikle NASCAR, IndyCar ve FIA ​​Dünya Turu Otomobil Şampiyonası'nda iyi biliniyor.

Chevrolet, otuz dokuz üretici ve en çok galip gelen üretici ünvanıyla NASCAR'a dahil olan en başarılı firmadır. Daha önce Chevy Monte Carlo ve Impala, Monster Energy NASCAR Cup Serileri ve Xfinity Serilerinde kullanıldı. Şu anda Cup serisindeki SS arabasını, Xfinity Serisindeki Camaro'yu ve Camping World Truck Series'deki Silverado'yu kullanıyorlar.

Kazanılan Ödüller

Şirket kuruluşundan bu yana Amerika Yılın Otomobili, Avrupa Yılın Otomobili, Dünya Yeşil Araba gibi pek çok ödüle layık görüldü.