Cadillac Fiyat Listesi

Cadillac Hakkında

Cadillac

ABD menşeili otomobil markası olan Cadillac, General Motors bünyesinde tüm dünyaya lüks araçlar pazarlamaktadır. ABD, Kanada ve Çin’in başını çektiği 37 farklı ülkeyi Pazar olarak seçmiştir. Buick'den sonra ikinci en eski Amerikan otomobil markasıdır.

Nerede, Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Cadillac, 1902 yılında Ford Company'nin kalıntılarından Henry Leland tarafından Michigan ABD’de kuruldu. Michigan, Detroit'i kuran Antoine de la Mothe Cadillac'ın adını almıştır. Cadillac arması, onun arması üzerine dayanmaktadır. General Motors şirketi 1909'da satın aldığında, Cadillac kendini Amerika'nın lüks otomobil üreticilerinden biri olarak kabul ettirmeyi başarmıştı. Marka, son derece popüler olan ve dünya çapında kabul edilen üç motor geliştirdi. 1912 yılında Cadillac, araçlarda ateşleme konseptini ve aydınlatmayı tanıtan ilk otomobil şirketiydi.

Markanın Kısa Geçmişi

1966'da Cadillac'ın yıllık satış rakamları, dünya çapında %60'lık bir artış olan 192.000'in üzerinde ünite oldu. 1968'de şirket 2.000.000'den fazla satış yaptı.

60'lı yılların sonlarında şirket, zorunlu güvenlik özelliklerini, enerji emici direksiyon kolonlarını, pelüş iç mekanlarını, tanımlı panel düğmelerini, ön emniyet kemerlerini ve işaret lambalarını tanıttı.

1970 yılında, yeni lüks boyutları tanıttı. Cadillac 1973'te ve ayrıca 1970'lerin sonunda rekor satış yaptı. 1980'lerde markanın ilk ön tekerlekten çekişli kompakt otomobillerini tanıttı.

Cadillac, 21. yüzyıl için “Sanat ve Bilim” olarak bilinen dünyanın yeni tasarım felsefesini tanıttı.

Cadillac'ın tanıttığı V8 motoru otomobillerin saatte 65 mil hızla ilerlemesine izin verdi. V8, V12 ve V16'nın tanıtımı Cadillac'ın dünya standardına ulaşmasına yardımcı oldu.

Ne Tür Otomobiller Üretiliyor

Cadillac’ın üretim hattı Sedan, Roadster, SUV ve Cross-Overs modellerini içerir. Ayrıca limuzinler, ambulanslar, cenaze çiçek arabaları ve cenaze arabaları da üretildi.

CTS Sedan, titizlikle hazırlanmış iç kısımları, hafif gövdesi ve eleştirmenlerce beğenilen şasisi ile bilinir. Cadillac SRX Crossover, ikinci sıradaki koltuklar katlanarak 1500 litreden fazla kullanılabilir bagaj alanı sunuyor.

Escalade, dünyanın en hızlı tepki veren süspansiyon teknolojilerinden biri olan manyetik sürüş kontrolüne sahiptir. Cadillac'ın gelecekteki araçları arasında ATS Coupe, Escalade 2015 ve ELR 2014 sayılabilir. Elmiraj konsepti, büyük coupe için modern bir güncellemedir ve lüks, tasarım ve yarış performansının açık bir ifadesidir.

Şirket Detroit Michigan, ABD, Kanada, Meksika, Şanghay montaj tesislerine sahiptir. Cadillac birçok motor sporlarına katılmıştır. 1950'lerde Cadillac NASCAR Grand National Series'e katıldı. ITC Cadillac CTS-V, SCCA dünyasında büyük turne sınıfında kullanıldı. Yıllar boyunca Cadillac, tam elektrik sistemleri, çelik çatı, daha az manuel şanzıman ve çeşitli teknolojik ilerlemeleri tanıttı.

Kazandığı Ödüller

Marka geliştirdiği teknoloji ve getirdiği yenilikler sayesinde Motor Trend Yılın Otomobili, Car and Driver 5Best, Car and Driver 10Best ödüllerinden ayrı olarak İngiltere Kraliyet Otomobil Kulübü'nden iki kez prestijli Dewar Trophy'yi ödülü kazanan ilk Amerikan otomobil şirketidir.