Zorlu emisyon testini DS 7 Crossback geçti

Arabakarsilastirma.com 08.09.2018 Araba Haberleri
Zorlu emisyon testini DS 7 Crossback geçti

Zorlu emisyon testini DS 7 Crossback geçti

DS Automobiles ürün gamları gibi yeni satışa sunulan DS 7 Crossback zorlu WLTP prosedürlerini gerçekleştirerek karşılıyor. Bu test prosedürleri içerisinde yer alan yakıt tüketimi ile CO2 emisyon salınım değerleri gerçek sürüş koşulları ile birbirine oldukça yakın değerlerde.

DS 7 Crossback modelleri için kullanılan benzinli motorlar için partikül filtresi (GPF) ya da dizel motorlar için seçici katalitik indirgeme (SCR) gibi teknolojik çözümler ile birlikte bütün DS Automobiles ürün gamı da Euro 6.2 standardına WLTP test protokülü karşılıyor.

İkinci nesil DS modelleri içerisinde ilk olan DS 7 CRossback; 345 tane DS Salon ile DS Store olarak son derece geniş kapsamlı tanıtım programı ile lanse edilirken; benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak gibi hedefleri olduğunu hissettirerek satış nokta sayılarını yılsonuna kadar 500’e çıkaracak.

WLTP ve NEDC

Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC),  satışa sunulmuş olan Avrupa pazarında yer alan araçlar için sürüş normu olarak kabul edilirken; norm, tüketim ile emisyon değerlerinin ortalama 34 km/s hızda ve 11 kilometrelik bir sürüş standardında ölçmek adına kullanıldı. Gerçek sürüş koşullarına yönelik yakın sonuçlar için dünya genelinde araçlar için Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) standardı devreye sokuldu. Bu norm gereği 23 kilometreden biraz daha uzun bir mesafe sadece ortalama 46,5 km/s hızla geçilmesi gerekiyor. Yapılan testler bağımsız kuruluşlar tarafından yürütülürken; marka ve model harici bağımsız standartlaştırılmış bilgi edinebilmeyi de hedefliyor.

1 Eylül 2018 tarihi itibariyle tüm modeller, WLTP test prosedürüne göre homologasyon edilirken; daha önce homologasyonu NEDC protokolüne uygun yapılmış ve stokta olan araçlar istisna tutuldu. Bu araçlar da 31 Aralık 2018 tarihine kadar satış için beklemeye devam edecek.

1 Ocak 2019 tarihinden sonra AB ülkelerinde satış noktaları tüketiciye WLTP protokolü kapsamında tüketim ve emisyon değerleri gösterilebilecek.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ