Yeni Opel Combo yollara ne zaman çıkıyor?

Arabakarsilastirma.com 09.09.2018 Araba Haberleri
Yeni Opel Combo yollara ne zaman çıkıyor?

Yeni Opel Combo yollara ne zaman çıkıyor?

Opel, hafif ticari modeli içerisinde yer alan Combo’nun beşinci neslini tanıtarak, hem panelvan Combo hem de binek Combo Life versiyonları ile satışa sunulacak olan yeni modelinin uzunluk açısından da standart ve uzun iki versiyonu olacak. Panelvan Combo bagaj hacmi ile dikkatleri çekerken; yeni modelin eylül ayında Avrupa’da satışa sunulacağı açıklandı. Ülkemizde ise, 2019 yılında satışa sunulacak. Citroën ve Peugeot işbirliği ile üretilen yeni nesil Opel Combo, EMP2 platformu ile geliştirildi.

Yeni Opel Combo ve özellikleri

Yeni Combo 1.000 kilogram olan yük limiti ve 3.440 mm’ye ulaşan taşıma uzunluğu ile sınıfında en iddialılar arasında yerini alacak. İki veya tek sürgülü kapı özelliği opsiyonel olarak tercih edilirken; yükleme konusunda önemli bir diğer avantajı da 580 mm yüksekliğine sahip yükleme eşiği olacak.

Motor çalıştığı anda aşırı yükleme yapılıp yapılmadığını kontrol edecek olan yeni sensoru sayesinde segmentinde bu özelliğe sahip tek model olarak yerini alacak. Bir tuşa basarak istenirse manuel olarak da yük kontrolü yapılabilecek. Yük sınırı aşıldığında uyarı ışığı turuncu olarak yanacak.

İç mekan sürücü ergonomisi ile dikkat çekerken; sürücü tüm kontrollere kolaylıkla ulaşabilecek toplu tasarımı ile rahat edecek. Orta konsol üç bölümden oluşurken, üst kısım bilgi-eğlence ekranından orta kısım klimaya, en alt kısım ise saklama gözünden oluşuyor.

Direksiyon simidinde ve kapı kollarında krom rengi detaylar dikkat çekerken; kokpite de kaliteli ayrı bir hava katıyor. İç mekanda 28 farklı saklama alanı sayesinde irili ufaklı çok fazla eşya için yer sağlanmış oluyor.

Verimli motor-şanzıman seçenekleri ile yeni model, emisyon kısıtlamaları getirmiş olan Euro 6d-TEMP standartları ile tam uyum sağlayacak.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ