Yeni Ford Focus güvenlik olarak tam puan aldı

Arabakarsilastirma.com 06.08.2018 Araba Haberleri
Yeni Ford Focus güvenlik olarak tam puan aldı

Yeni Ford Focus güvenlik olarak tam puan aldı

Yeni Focus, bağımsız çarpışma testi kurumu olan EuroNCAP tarafından, zorlaştırılmış güncel test kriterleri uygulanarak yapılan testler sonucunda üstün performans sergiledi.  Yeni Ford Focus, yeni test kriterlerinin uygulandığı çarpışma testinde 5 yıldız alarak en yüksek derecelendirmeyi hak eden ilk otomobillerden biri oldu.

Araçlar ve yayalar dışında bisikletleri de algılayan gelişmiş güvenlik teknolojileri sayesinde 5 yıldızı hak ederken; gelişmiş gövde yapısı ve ultra yüksek dayanımlı malzemeler ile desteklenen gövdesi ile de yandan çarpışma testlerinde maksimum puan aldı. Yeni Focus ile sunulan ‘’Çarpışma Önleme Yardımcısı’’ sayesinde karşıya geçen ya da yol kenarındaki yayalar ile bisikletler bile algılanırken çarpışmayı önleme özelliği ile çarpışma algılandığı anda sistem otomatik fren yapıyor.

En güvenli Focus, önleyici sistemlere sahip…

Yeni Focus, Ford araçlarında sunulan en detaylı ve sürüş destek sistemlerini sunuyor. Sistemler, iki kamera, üç radar ve 12 ultrasonik sensor ile birlikte çalışıyor.

  • Adapftif Hız Kontrol Sistemi,
  • Dinamik Led Ön Far Sistemi,
  • Acil Durum Manevra Destek Sistemi,
  • Ters Yön Uyarısı,
  • Yeni İkincil Çarpışma Fren teknolojisi,
  • Göz hizası gösterge paneli (head-up display),
  • Çapraz Trafik Uyarı sistemi,
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi ile hem güvenli hem de konforlu bir sunuş özelliği ile yeni Focus 5 yıldızı hal ediyor.

Yeni Ford Focus beş kapılı Hatchback ve Station Wagon(Turnier) gövde tipleriyle Avrupa genelinde yer alırken; bazı pazarlarda dört kapılı Sedan gövde tipiyle aynı zamanda farklı donanım seviyeleri (Trend, Titanium, sportif tasarımlı ST-Line ve Vignale) ile satışa sunulacak. Bir ilk olacak Focus Active crossover ise ileri zamanlarda ürün gamına dahil olacak.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ