Volkswagen’den şaşırtan açıklama ‘’Paris Otomobil Fuarı'nda yer almayacak’’

Arabakarsilastirma.com 19.05.2018 Araba Haberleri
Volkswagen’den şaşırtan açıklama ‘’Paris Otomobil Fuarı'nda yer almayacak’’

Volkswagen’den şaşırtan açıklama ‘’Paris Otomobil Fuarı'nda yer almayacak’’

2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl ekim ayında yapılacak olan Paris Auto Show’da yer almayacağını Volkswagen duyurdu. Daha önceden de Opel, Nissan, Ford, Volvo, Mazda ve Infiniti otomobil devleri de fuara katılmayacaklarını açıklamıştı.

Volkswagen yaptığı açıklama otomotiv endüstrisini bir araya getiren Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Paris Auto Show etkinliğine katılmayacağını açıkladı.

2015 yılında yaşanan emisyon skandalı sonrası Avrupa’nın en büyük otomotiv devi olan Volkswagen, her otomobil fuarına katılmayacağını açıklayarak; Detroit ve Frankfurt da olmak üzere fuarlara katılımını sınırlamaya başladı.

Çinli otomobil üreticileri fuarlarda dikkat çekiyor

Volkswagen Paris Auto Show için katılmayacağını açıklayarak; Alman üretici fuara katılım için harcayacağı 50 milyon euro bütçeyi kasasında tutarak tasarruf yapmayı amaçlıyor. Sektörde tasarruf yaparak kemerleri sıkan diğer otomobil firmaları Volvo, Mazda, Ford, Opel, Nissan ve Infiniti de fuara katılmayacağını açıklarken yeni trendin Çinli otomobil üreticileri olduğu dikkatleri çekiyor. Paris Auto Show’da Çinli otomobil üreticilerinin katılımındaki artış gözlerden kaçmıyor.

2-3 Ekim’de düzenlenecek Paris Auto Show’a katılmak yerine Volkswagen, ev sahipliğini kendilerinin yapacakları çeşitli etkinlikleri Paris’te düzenleyeceklerini açıkladı.

VW lüks segmenti Audi de fuarlardaki etkisini azaltıyor

Avrupa’nın en büyük fuarı olan Frankfurt’ta düzenlenen fuarda etkinliğini azaltacak olan lüks segment markası Volkswagen grubunda yer alan Audi, gelecek yılda Detroit’e katılmayacağını açıkladı. Volkswagen grubu fuara sınırlı sayıda aracı ile katılacak. Fuarlara katılımın otomobil üreticileri tarafından azalma nedenleri arasında, fuarlara olan katılımın azalması da gösteriliyor.

Fuarlara katılımın azalmasında diğer bir neden olarak da otonom araçlar ile teknolojik gelişimlerinde yer aldığı ABD'nin Las Vegas’da düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) ile Barcelona Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress)'nin etkili olduğu belirtiliyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ