Türkiye yollarına Yeni Citroen C4 Cactus geliyor

Arabakarsilastirma.com 27.05.2018 Araba Haberleri
Türkiye yollarına Yeni Citroen C4 Cactus geliyor

Türkiye yollarına Yeni Citroen C4 Cactus geliyor

Türkiye yollarına yepyeni tasarım ve kişiselleştirme özelliklerine sahip, donanımlı ve konforlu Citroen C4 Cactus geliyor. Citroen C4 Cactus ile tanışma sürece 7 ay gibi bir süre iken, en çok dikkat çeken özelliği, ‘’Advances Comfort’’ teknolojisinin ilk kullanılan model olmasıdır.

Tasarım olarak C5 Aircross’ten esinlenerek yepyeni teknoloji ile donatılan Citroen C4 Cactus, Citroen yetkilileri bundan sonraki modellerinde de konforu ön planda tutacaklarını belirtti. Türkiye’de satışlarının başlamasına yönelik haberler ilk detayları ile gelirken;  Haziran ayının ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağı yetkili ağızlar tarafından açıklandı.

Yeni Citroen C4 Cactus ve özellikleri

Türkiye’ye haziran ayında gelecek ilk modellerde, 1.2 litrelik turbo benzin motor seçeneklerinin farklı güç versiyonları şeklinde karşımıza çıkacağını bekleniliyor. Citroen C4 Cactüs modelinin iki farklı şanzıman kombinasyonları ile satışa sunulacağı beklenirken; 6 ileri otomatik ve 5 ileri manuel şanzıman seçenekleri ile kullanıcılar zevklerine göre tercihte bulunma fırsatına sahip olacak. Henüz sadece benzinli seçeneği bulunan Citroen C4 Cactus için dizel motor seçeneği için 2019 yılını beklemek gerekecek. Tabi ki üretilen dizel Citroen C4 Cactus, Türkiye’ye gelir mi onu da zaman gösterecek.

Citroen C4 Cactus modelinde ‘’Advanced Comfort’’ teknolojisi…

Citroen için ‘’Advanced Comfor’’ teknolojisi kullanılan ilk model Citroen C4 Cactus, süspansiyon içine dahil edilen ikincil bir dizi hidrolik amortisör sayesinde sürüş kalitesi ile beraber darbe emiş yeteneği ciddi bir oranda artıyor.

Yeni Citroen C4 Cactus modeline bu yeni teknoloji olan ‘’Advanced Comfort’’ özelliğinin kattığı artıları test sürüşleri sırasında birebir gözlemlemek başarıyı ölçme açısından daha sağlıklı bir karara ulaştıracaktır. Aynı zamanda konfor açısından koltuk tasarımına güvenilen modeli Türkiye yollarında kullanmak üzere sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ