Toyota, hidrojenli araç üretimine hız veriyor

Arabakarsilastirma.com 02.06.2018 Araba Haberleri
Toyota, hidrojenli araç üretimine hız veriyor

Toyota, hidrojenli araç üretimine hız veriyor

Toyota, yakıt hücreli sıfır emisyon salımı olan araçların için büyük yatırımlarına devam ediyor. Son üç yılda Toyota, Mirai adet seviyesini yıllık 3 bine çıkarırken, 2020 yılı için hedef 30 bin olarak belirlendi.

Toyota yaptığı açıklama ile bu kadar büyük bir büyümeyi sağlamak için Japonya'da büyük iki yeni tesis açarak, çalışmalarını hızlandırdı. Yeni tesisler, otomobil fabrikasının hemen yanına yapılırken, yakıt hücresi sitemleri için seri üretime geçilecek. Kurulan yeni bir üretim hattı ile de yüksek basınçlı hidrojen tankı üretilecek. Hidrojen ve oksijenden elektrik üreten yakıt hücresi yığını, sıfır emisyona sahip yakıt hücreli araçların üretilmesini sağlıyor.

Toyota, hedefleri arasında üretim sayısını yükseltmek yer alırken; amaç sistem maliyetlerini minimuma düşürmek. Böylelikle ikinci olarak, yakıt hücreli araçların büyütülmesi ile birlikte satış adetlerinde arttırılırsa bulunulabilirlik açısından da daha geniş bir kitleye hitap edecek.

Toyota hedeflerine ulaşmak için tesis değiştiriyor

Toyota, hedeflerinde belirlediği sayılara ulaşmak adına şuan faaliyet gösterdiği yeri son teknoloji bir tesise taşıyarak, yakıt hücresi üretimini arttırmak istiyor. Son teknoloji tesis, 1938 yılında açtığı nerdeyse ilk fabrikasının yanına kurulurken; tesislerde CO2 emisyonu üretim sırasında azaltılacak.

Attığı bu adımlar Toyota’nın 2050yılı için planladığı çevre hedeflerine erişmesine de katlı sağlayacak ve Toyota’nın önemli girişimleri arasında yerini alacak.

Shimoyama'da hidrojen tankı üretiminin yeni yapımına başlarken, Toyota yakıt hücresi için yeni tesis yapımına da devam ediyor. Bu tesislerin faaliyetlerine 2020 yılında başlamasına hedefleniyor.

 

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ