Talep artınca Skoda, fason üretim yaptırmaya karar verdi

Arabakarsilastirma.com 13.06.2018 Araba Haberleri
Talep artınca Skoda, fason üretim yaptırmaya karar verdi

Talep artınca Skoda, fason üretim yaptırmaya karar verdi

Üreticilerle iletişime geçmeye karar veren Skoda, artan talebi karşılayabilmek adına fason üretim yaptıracak üretici arıyor. Üreticilerden artan talebi karşılamak adına destek almayı planlayan Skoda, ilk olarak üretim miktarını butik üreticilerle arttırmayı planlıyor.

Skoda marka yeni otomobiller yoğun talep görünce, Skoda’nın istediği gibi işler gitmeye başladı ve şuan için talep fazlalığı nedeniyle üretim kapasitesini fazlaca doldurdu ve artık taleplere yetişemiyor. Talepleri de kaçırmak istemeyen Skoda, fason olarak araçlarını başka üretici firmalara dışarı da yaptırmaya karar verildi.

Tabi ki, otomotiv fason üretimi tekstil üretimi gibi olmadığı ve daha kapsamlı ile teknolojik olduğu için araç üretim tekniklerinin iyi bilinmesi de gereklidir. Ayrıca üretim kalite standartlarının da doğru olarak karşılanması gerekiyor. Bu nedenle de Skoda’nın elinde böyle üretim yapabilecek konumda olan kısıtlı sayıda butik üreticiler kalıyor. Performans otomobili ağırlıkta ürettikleri için butik üreticiler de Skoda’nın fason araç üretimi için daha epey araştırma yapması gerekiyor.

Skoda’nın verilerine bakıldığında Kodiaq ve Karoq modelleri için 2 milyondan fazla 2025 yılına kadar satışı öngörüldüğü düşünüldüğünde, acil olarak yeni bir tesis kurmasının Skoda lehine bir karar olacağı görülüyor.

Atıl kapasitesini kullanmak üzere kardeş firma VW düşünülen teklifler arasında olsa da şuan için bundan da vazgeçilmiş olduğu ifade ediliyor.

Magna Steyr olabilir mi?

İş paylaşım modellerini firmalar çoğunlukla kullanmayı tercih ederken; Mercedes uzun yıllardır Magna Steyr aracılığıyla araç üretimine devam ediyor. Bu tarz üretim şeklini BMW ve Volkswagen tercih ederken; araç üretimi gerçekleştirdi.

Valmet üretici olarak 1000 yeni personel işe alarak GLC ve A Serisi üretimini karşılamak adına elinden geleni yapıyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ