Renault Clio ST göz kamaştırıyor

Arabakarsilastirma.com 11.08.2018 Araba Haberleri
Renault Clio ST göz kamaştırıyor

Renault Clio ST göz kamaştırıyor

Küçük sınıfta yer almasına rağmen büyük ve bir o kadar fonksiyonel bir bagaja sahip olan Clio ST, Clio HB’ye göre 205 mm daha uzun ve yükseklik olarak da 27 mm daha yüksek ölçülere sahip. Bu mesafe arka koltuklara 15 mm’lik konulan baş koyma mesafesinden kaynaklanıyor. Karoser özelliği nedeniyle 604 mm’lik yükleme eşiğinden kaynaklı HB’ye göre çok az daha alçak kalıyor. HB için yükleme uzunluğu 1388 mm iken, ST’de bu uzunluk 2480 mm ve bagaj alt genişliği 89mm, giriş yüksekliği ise 135 mm HB’ye göre daha fazla… Rakamsal veriler sonucunda ST’de bulunan baş mesafesi sayesinde yükleme konusunda da fonksiyonel ve pratik olduğunu sonucuna ulaşmamızı sağlıyor. 

Renault Clio ST ve fiyatı

Renault Cilo ST, motor alt devirlerde çalışırken sakin bir araç olurken; devir yükseldikçe araç canlı bir karaktere dönüşüyor. Hızlanma performansı birçok araca göre çok makul olan ST, yakıt tüketimi konusunda ekonomik olarak değerlendirebilir. Ortalama yakıt tüketimi 5,8 lt/100 km olarak ifade edilebilir.

Şanzımanındaki çift kavrama özelliği sayesinde motor ile uyumlu ve işbirliği içerisinde çalışarak, sürücüler akıcı olduğu kadar pürüzsüz bir sürüş tecrübesi yaşatıyor. Genel olarak ST model değerlendirildiğinde, station karoser için öncelikle söylenebilecek özellikler; tasarım olarak modern olması, bagajının pratik olduğu kadar fonksiyonel olması, teknolojik olarak güncel ve motor ile şanzıman uyumu nedeniyle de bir o kakar cezbedici bir model olarak sıralanabilir. 

ST, 1,2 litre 75 HP benzinli ve 1,2 litre 120 HP turbo motor benzinli seçenekleri dışında 75 ve 90 HP dizel seçenekleri satışa sunuluyor. 90 HP dizel motoru çift kavramalı EDC şanzıman seçeneğini de opsiyon olarak sunarken; benzinli olarak sadece 120 HP motor EDC özelliği ile satışa sunuluyor.

Fiyat listesine bakıldığında 1,2 litre 75 HP benzinli araç için başlangıç fiyatı 87.150 TL'lik olduğu görülüyor.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ