Renault Captur, haftanın otomobili seçildi

Arabakarsilastirma.com 24.07.2018 Araba Haberleri
Renault Captur, haftanın otomobili seçildi

Renault Captur, haftanın otomobili seçildi

Renault’un B segmentinde yer alan SUV temsilcisi Captur, geçirdiği estetik operasyonu sonrası daha modern bir görünüme kavuştu. Günümüz geçerli olan trendlerden biri SUV sahibi bir aracın sahibi olmak. Ancak bu sınıftaki modeller şehirlerde kullanılıyor ve yüksek, geniş yapısı nedeniyle kıvrak olmadıkları için trafikte küçük modellerde yer alıyor. Renault Captur’un artısı ise hem küçük sınıf hem de SUV modeli…

Yenilenen ve daha şık bir görünüm kazanan Renault Captur, C formunda gündüz aydınlatmaları ile full LED far grubu sayesinde yenilikleri seven kitleye hitap ediyor. Yeni modelde tasarım açısından farklar görülmese de kullanım açısından birçok kolaylığa sahip olarak sürücüleri rahatlatıyor. Ön ve arka tamponlarındaki korumaları ile arazi koşullarına gönderme yapan Captur, ön panjurundaki siyah parlak renkle ayrı bir şıklığa kavuşuyor. Arka bölümdeki değişiklik ise, yenilenen ve şık bir görünüm kazanan LED far grubu oluyor. Teknoloji ile barışık olduğunu Captur, burada da ispat ediyor.

Captur ve donanım özellikleri

Captur, 1.5 litre dCi dizel motoru ve 90 HP güç ile 220 Nm tork üretirken, asıl gücünü 6 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzımanla yollara aktarmayı beceriyor. Vites geçişleri sarsıntıya izin vermezken, hız açısından da sürücüleri memnun ediyor. Karma tüketim verisi 5,5lt/100km olan araç ekonomik olarak kullanıcısını mutlu ediyor. Ayrıca darbeleri arazi koşullarında emen süspansiyonları sayesinde günlük şartlarda sarsıntıya izin vermiyor.

Ekonomik olduğu kadar konforlu yapısı ile dikkatleri çeken Renault Captur, Touch donanımı sayesinde farklı bir kullanım sunarken 105 bin 900 TL’lik başlangıç etiket fiyatı ile kullanıcılarını bekliyor. Renault tarafından hurda teşvikli kampanya fiyatı ise anahtar teslim olarak 97 bin 900 TL ile dikkatleri çekiyor.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ