Otomobil devi Renault'a ambargo nedeniyle büyük şok!

Arabakarsilastirma.com 30.07.2018 Araba Haberleri
Otomobil devi Renault'a ambargo nedeniyle büyük şok!

Otomobil devi Renault'a ambargo nedeniyle büyük şok!

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi tarafından İran’a yönelik alınan ambargo kararı, İran’da 15 yıldır üretim yapan Renault’u olumsuz etkilemek üzere… İran’dan çıkmayı planlayan Renault, Afrika’ya yönelmeye dair planlar yapıyor. İran’da Renault’un Pazar payı % 8 seviyelerinde iken ambargo kararı olumsuz etkilemeye başladı.

Renault, İran planlarını değiştiriyor!

Amerika Birleşik Devletleri tarafından alınan İran’a yönelik ambargo kararı dünya devi birçok şirketi olumsuz anlamda etkilerken; Renault’ta Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump tarafından alınan karar nedeniyle planlarını değiştirerek İran planlarını Afrika’ya doğru yönlendirecek.

Bloomberg tarafından yayımlanan habere göre, Amerika Birleşik Devleti’nde Renault’un herhangi bir pazarı yer almasa da ortağı olan Nissan’ın Amerika Birleşik Devleti’ndeki yeri İran’dan çıkış planı hazırlamasına yönelik Fransız devi Renault’u zorluyor.

Renault'un CEO'su Thierry Bollore, yaptığı bir konferansta analistlerle konuşurken; yeni iş fırsatlarını değerlendirdiklerini özellikle İran’dan kaçan iş fırsatlarını Afrika için değerlendirmek istediklerini belirtti.

Üretimi arttırmak için Renault anlaşma imzalamıştı!

2017 yılında Renault ile İran’a ait olan Sanayi Geliştirme ve Yenileme Organizasyonu ile yerel ortağı Parto Negin Naseh arasında lokal üretimi artırma konusunda %75’lik bir artış için anlaşma imzalamıştı. Renault lokal üretimi artırmak için şirketle imzaladığı anlaşma kapsamında bir kapasite artırımına geçmese de iki partneriyle de 2003 yılından bu gününe kadar üretim yapıyordu.

Renault şuan planlarında değişimlere giderken İran’da bulunan % 8’lik pazar payını kazanmak için farklı yollar arayışında…

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ