Mercedes C Sınıfı Dizel Satışlarını Durdurma Kararı Aldı

Arabakarsilastirma.com 30.06.2018 Araba Haberleri
Mercedes C Sınıfı Dizel Satışlarını Durdurma Kararı Aldı

Mercedes C Sınıfı Dizel Satışlarını Durdurma Kararı Aldı

Mercedes Benz Türk’ün en fazla talep gören modelleri arasında yer alan C200d satışları, Almanya’dan gelen emir ile durdurma kararı verildi. Eylül ayında gelecek olan dizel C sınıfının makyajlı modeli ile beraber tekrar geri döneceği ifade ediliyor.

Daimler, Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi’nin egzoz emisyon ölçümlerinde meydana çıkan aldatıcı sonuçlar nedeni ile, Renault ortaklığı ile birlikte geliştirilmiş olan kompakt modellerinde kullanılan 1,6 litre hacimli dizel motorlu yaklaşık olarak 600 bin otomobili geri çağırdı. Ayrıca stokta yer alan araçların satışını da durdurmak zorunda kalmıştır.

Sorun Bitene Kadar Satışlar Durduruldu

Daimler, geri çağırma ile yazılım güncelleştirme durumunu daha kapsamlı yaparak, Mercedes Benz Türk’ün de bu modelde yaşanan problemin ortadan kaldırılana kadar satışlarının durdurulmasını istedi.

C200d BlueTec modeli, Euro 6d egzoz emisyon şartlarının sınır değerlerini geçmesi nedeni ile eylül ayında satışı yapılacak olan yeni makyajlı C sınıfı modeli çıkana kadar satışı yapılmayacak. Mercedes Benz Türk’ün en fazla talep gören modellerinden biri olan C sınıfının C200d BlueTec stoklarının daha önceki satış durumuna bakılmasının arından 2 ile 3 bin tane olacağı öngörülüyor.

 

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ