Lamborghini resmen açıkladı

Arabakarsilastirma.com 30.05.2018 Araba Haberleri
Lamborghini resmen açıkladı

Lamborghini resmen açıkladı

2018 Paris Motor Show’a otomobil üreticilerden katılmama haberleri sürekli olarak gelmeye devam ediyor. 9 marka otomobil fuarına katılmayacağını daha önceden açıklamıştı ve bir yeni katılmama haberi Lamborghini tarafından geldi.

Verimsiz geçen etkinlikler ve artan maliyetler, Lamborghini tarafından neden olarak gösterilirken, uluslararası Paris’te düzenlenen fuara da belirtilen nedenler dolayı katılmayacağını açıkladı. İtalyan üretici, birçok marka gibi yeni modellerini tanıtmak için kendi etkinliklerini düzenlemeyi planlıyor. Maliyet bütçelerinde fuar etkinlikleri için yeterince bütçelerinin olduğunu ve kaynakları daha verimli kullanmak istediklerini açıkladı.

Lamborghini, ilk kez pas geçmiyor

Lamborghini ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nı as geçmiyor, 2016 yılında da böyle bir kara almıştı hatta Bentley kardeş marka da fuara katılmamıştı. Aynı yıl bu iki marka dışında Ford, Aston Martin, Volvo ve Rolls-Royce markaları da fuara katılmamıştı.

Volkswagen gibi Lamborghini de tek bir yıl pas geçmek yerine bundan sonra otomobil fuarlarına katılmamayı planlıyor. Volkswagen’de önümüzdeki dönemlerde birçok etkinliğe katılmayacağını ipuçlarını Paris Otomobil Fuarı’na katılmayacağını açıklarken vermişti. Birçok üretici gibi Volkswagen’de kendi etkinliklerini düzenlemeyi planlıyor.

Birçok üretici firma otomobil fuarına katılmamayı planlıyor

Paris’te düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı 2018’e katılmayacağını açıklayan diğer üretici markalar;

  • Ford,
  • Infiniti,
  • Mazda,
  • Mitsubishi,
  • Nissan,
  • Opel,
  • Subaru Volvo oldu.

Jaguar, Kia, Citroën, Hyundai, Peugeot, Smart, Land Rover, Lexus, , Suzuki, Toyota ve Mercedes-Benz 2018 otomobil fuarına katılacağını açıklarken; 2018 Paris Motor Show'un diğer yıllara nazaran daha sönük bir etkinlik olacağı şimdiden kesinleşti.

2 Ekim 2018 tarihinde basın günü ile açılış yapacak olan 2018 Paris Motor Show, etkinliklerine 14 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

 

.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ