Lamborghini, 1,9 Milyon Dolar Değerindeki Aracını Geri Çağırıyor

Arabakarsilastirma.com 15.05.2018 Araba Haberleri
Lamborghini, 1,9 Milyon Dolar Değerindeki Aracını Geri Çağırıyor

Lamborghini, 1,9 Milyon Dolar Değerindeki Aracını Geri Çağırıyor

Spor otomobil markası İtalyan Lamborghini, 1,9 milyon dolarlık Centenario modelini sınırlı sayıda üretmişti ve etiket hatasına bağlı olarak aracı geri çağırdı.

2016 yılında Lamborghini tarafından Cenevre Otomobil Fuarı'nda Centenario 1,9 milyon dolar fiyatıyla tanıtılmış marka için oldukça önemli bir modeldir. Diğer modellere göre farkı, Ferruccio Lamborghini'nin yüzüncü yaşına özel üretilmiş bir model olmasıdır. Bu yüzden marka diğer modellere göre el üstünde tutuluyor ve sınırlı sayıda üretilmişti. Ne yazık ki Centenario, etikette yapılan bir hata yüzünden gündeme geldi.

Etikette kilogram yanlış yazıldığı için araç geri çağırılıyor

Lamborghini Centenario modellerini, ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi araç üzerinde yer alan etikette kilogramın yanlış yazılmış olması nedeniyle geri çağrılmasına karar verdi. Ülke çapında bulunan toplam Centenario model 11 araç için geri çağrılma kararı verildi.

Bugüne kadar üretilen araçların içerinde en güçlü Lamborghini

Lamborghini Centenario rakibi olan,  Bugatti Chiron’ın gücü olan bin 500 beygir gücüne ulaşamasa da, Lamborghini içerisinde üretilmiş olan en güçlü olan model özelliğine sahip olarak önemli bir yer ediniyor.

Bugatti Chrion, 1.500 beygir gücünde ve 0 km’den 100 km hıza sadece 2,5 saniyede ulaşabiliyor.

Lamborghini Centenario Özellikleri

Lamborghini’nin en gözde modeli Centenario, V12 motora sahip ve 770 beygir gücünde Lamborghini Centenario 0 km’den 100 km hıza 2,8 saniyede ulaşıyor. Aynı zamanda aracın maksimum hızı 350 km olarak görülüyor.

Lamborghini Centenario yakıt tüketim verileri ise;

Şehir içi yakıt tüketimi 100 km için 24,7 Lt olurken; şehir dışı yakıt tüketimi, 100 km için 10,7 Lt ve ortalama yakıt tüketimi, 100 km için 16,0 Lt olarak belirtiliyor.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ