Jeep'ten elektrik araçlar için büyük hedefler!

Arabakarsilastirma.com 03.06.2018 Araba Haberleri
Jeep'ten elektrik araçlar için büyük hedefler!

Jeep'ten elektrik araçlar için büyük hedefler!

Jeep Marka Şefi Mike Manley, şirket tarafından yapılan 5 yıllık planın içerisinde yer alan en büyük hedefin, markanın daha çevre dostu olarak üretilmesini sağlamak olduğunu açıkladı. Şef Mike Manley, 5 yıllık plan sonunda Jeep araçlarının tümünün elektrikli olarak üretileceğini açıkladı.

2022 yılında dair satış hedefleri açıklanmadı

Jeep Marka Şefi Mike Manley, Jeep araçlarının yılda ortalama 1,9 milyon bir satış adedi olduğunu belirtirken, 2022 yılına dair satış rakamlarına dair bir hedef açıklamadı. Fakat sözlerini araçlarının satış potansiyeline dair açıklamaları ile devam ettirdi. Dünyada araç satışlarına bakıldığında her 17 araçtan birinin Jeep marka araç olduğunu belirten Mike Marley, 2022 yılına dair satış hedeflerine dair 17’de 1 oranının 12 araçtan birinin Jeep marka araç olmasının hedeflendiği şeklinde açıklama yaptı. Manley açıklamalarında ayrıca, "Jeep, daha çevre dostu araçlar üretimi konusunda farklı teknolojilere dönüşüm planlıyor. Gelecek dönemlerde Avrupa ve Orta Doğu dahil kesinlikle dizel motora sahip araç satmamayı hedeflediklerine yönelik açıklama yaptı.

Jeep markanın gelecek planları

Jeep, gelecek dönemde üç farklı segmentte araç üretmeyi planlıyor. Öncelikle sedan ve hatchback tercih eden ve alışkın olan müşterilerini hedef alarak, küçük bir SUV, daha sonra üç sıra koltuktan oluşan büyük bir SUV ve en son olarak büyük pazarlara yönelik ekstra büyük bir SUV segmentte araç üretmeyi planladıklarını açıklıyor. Dizel araçlara yönelik herhangi bir üretim planı yer almıyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ