İkinci El Araç Satışlarında Fiyat Artışı Yaşanacak

Arabakarsilastirma.com 15.05.2018 Araba Haberleri
İkinci El Araç Satışlarında Fiyat Artışı Yaşanacak

İkinci El Araç Satışlarında Fiyat Artışı Yaşanacak

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan tarafından araba fiyatlarına yönelik açıklama yapıldı. Denizaşan ‘’Geçen sene 1 yaşındaki bir araç ile sıfırı arasında sadece %15 fiyat farkı varken; aynı fark şuan %25 oldu ve farklar kapanana kadar ikinci el araçlarda da fiyatlar yükselecek ve bu da fiyatların birkaç ay içerisinde %10 artması anlamına gelecek.’’ dedi.

‘’Fiyatlar her yıl istikrarlı bir şekilde artıyor’’

Tuğrul Denizaşan, her yıl ikinci el araç fiyatlarının düzenli bir şekilde arttığını belirtirken; ilk üç ay ki sürece bakıldığında bu geleneğinin yine bozulmadığını belirtti.

Denizaşan değerlendirmelerine devam ederken yüksek kurların sıfır araç fiyatlarında ciddi bir artışa neden olmasıyla ikinci el araç pazarında yılsonunda beklenilenin üstünde bir artışa ulaşacağını ifade etti.

"Bayram öncesi satışlarda da artış olacak"

Denizaşan, seçimlerin 24 Haziran'a alınması sonucu kısa bir durgunluk yaşansa da piyasanın hemen kendisi toparladığını ve yaz öncesi hareketliliğinin etkisiyle de en hareketli dönemin Ramazan’a denk gelmesi nedeniyle bayram öncesi satışlarda artışın söz konusu olacağını açıkladı.

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, kurlarda yaşanan ani artışın sıfır araçlar üzerinde fiyat artışına neden olduğunu ve sıfır araçlara gelen zamların, ikinci el araç tüketicileri için ortam yaratını ifade etti.  İkinci el araçlara artan talebin fiyatlara artış olarak yansıyabileceğini belirten Denizaşan, ‘’2018 yılının ilk üç ayında markaların elinde kalan sıfır 2017 model araçların tükenmesi, nisan ayında yoğun bir talep artışına neden oldu. Sıfır araçlardaki artışın, şuan ki seviyenin altına düşmesi de beklenmiyor. Bu nedenle birkaç içerisinde ikinci el araç fiyatlarında da %10 oranında artış bekleniyor. Bu nedenle ikinci el araç almayı düşünen vatandaşlarımız bir an önce araştırmalara başlamalıdır.’’ dedi.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ