Hız testinde casus kameralara yakalanan Yeni Porsche Cayenne Coupe

Arabakarsilastirma.com 12.09.2018 Araba Haberleri
Hız testinde casus kameralara yakalanan Yeni Porsche Cayenne Coupe

Hız testinde casus kameralara yakalanan Yeni Porsche Cayenne Coupe

Porsche, 2002 yılında SUV sınıfına lüks araçları ile giriş yaparken; rakiplerinin tedirgin olmasına neden olmuştu. Rakipleri yanılmadı ve çıktığı ilk yolda araç büyük ilgi gördü ve ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Hatta sınıfı içinde Premium çıtayı daha yukarılara çıkarmayı başladı.

Porsche’nin bilindik sportif yüzüne sahip olan Cayenne modelinde ilk nesil itibarıyla başarıyla yüzünü yansıtabilen Alman üretici, 92A kodlu ikinci jenerasyonu ile kullanıcıları tarafından daha çok ilgi gördü ve kompakt modeli olarak Macan’ı kullanıcılarına sunmayı da 2014 yılında sunmayı ihmal etmedi. İşte attığı bu adımla tek bir şeyin sinyalini verdi; o da Porsche SUV sınıfına farklı bir modelde saldırıda bulunacaktı ve o model de yüksek hız testi yaparken, casus kameralara yakalandı. Yakalanan yeni otomobil Cayenne Coupe’den başkası olamazdı.

BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe ile rekabet için hazırlanan yeni otomobil, elektrikle kontrol edilebilen arka spoilere sahip olacak.  

Arka bagajla tasarım dilindeki farklılığı yansıtıyor

2019 yılında satışa sunulması beklenilen Cayenne Coupe, ön tampon ve arka bagaj kısmıyla farklı bir tasarım diline sahip olarak dikkatleri çekerken; 5 kapılı olarak tasarlanıyor.

Cayenne Coupe, standart Cayenne ile birlikte Porsche’nin Leipzig'te bulunan fabrikasında üretilecek. Otomobili performanslı olarak konumlandırmak isteyen Porsche, 2,9 litre hacimli V6 ile 4.0 litrelik V8 benzinli motorları Cayenne Coupe için kullanacak. 2.9 litrelik motor, 445 bg güç üretirken, ünite için giriş seviyesi olurken; 4.0 litrelik V8 motor 560 bg'lik inanılmaz bir güce sahip olacak. Firma, standart Cayenne'de benzinli dışında dizel motor seçeneği de sunmaya hazırlanırken, Coupe için dizel seçeneği sunmayı en azından şuan için planlamıyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ