EuroNCAP çarpışma testinden Yeni Ford Focus 5 yıldız aldı

Arabakarsilastirma.com 04.08.2018 Araba Haberleri
EuroNCAP çarpışma testinden Yeni Ford Focus 5 yıldız aldı

EuroNCAP çarpışma testinden Yeni Ford Focus 5 yıldız aldı

EuroNCAP bağımsız çarpışma testi kurumu olarak zorlaştırılmış yeni test ile yeni Ford Focus’a 5 Yıldız vererek değerlendirme yaptı.

Daha zorlaştırılmış testleri ile bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP, Yeni Ford Focus’ a güncel test kriterlerini uygulamasına rağmen üstün performans sergiledi. Yeni test kriterleri ile donatılmış çarpışma testinden, değerlendirmeler sonucu en yüksek dereceyi hak eden ilk araç arasında yerini aldı.

Yeni test kriterleri ve değerlendirme

EuroNCAP yeni test kriterlerine göre Yeni Ford Focus, Çarpışma Önleme Yardımcısı sayesinde yoldan karşıya geçen ya da yol kenarında yürüyen yayalar ile bisikletlileri algılarken, olası olumsuz sırasında etkilerini azaltan birçok güvenlik seviyesi ile dikkatleri çekiyor. Çarpışma Önleme Yardımcısı adı verilen sistem, olası bir çarpmayı algılaması durumunda ya da sürücünün uyarılara rağmen reaksiyon göstermemesi durumunda otomatik olarak fren yapıyor.

Euro NCAP, sadece yetişkin korumasında değil çocuk yolcu korumasında da Yeni Focus'a yüksek puan verdi.  Aynı zamanda yeni C2 platformu ile %33 oranında yüksek dayanımlı aynı zamanda presle sertleştirilmiş çelik kullanımı ile önden çarpışma kuvvetleri açısından %40 oranında iyileştirmeye sahip olan Yeni Ford Focus, yandan çarpma testlerinde gösterdiği başarı nedeniyle çarpışma testleri esnasında en yüksek puanı elde etti.

Ford Focus'un çarpışma testi sonucunda elde ettiği başarıyı değerlendiren Ford Global C-Sınıfı Otomobil Araç Hattı Direktörü Helmut Reder "Geçmişte geçirdiğiniz sürüşlerinizi ve yolda güven sağlamak adına gösterdiğiniz performansı ve çabanızı düşünün. Aslında günümüzde trafik koşullarına baktığımızda sürüş olarak talepleri yine az değil ama bizler baskılara alışık hale geldik. Yaya ile bisikletli algılama özelliği ile Çarpışma Önleme Yardımcısı adı verilen teknolojiler sürücü açısından güvenliğe yönelik baskıyı azaltıyor, odaklanma ile ilgili sorun yaşamalarına yardımcı oluyor ve bu da dolayısıyla daha güvenli ve nezih bir sürüş ortamı tesis ediyor" dedi.

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ