8. nesil Golf test sürüşlerine başladı!

Arabakarsilastirma.com 10.09.2018 Araba Haberleri
8. nesil Golf test sürüşlerine başladı!

8. nesil Golf test sürüşlerine başladı!

8.nesil yeni Golf için Alman otomotiv devi Volkswagen, geriye dönük bir tasarım yaparak; geleneksel tasarımını koruyarak sadeleştirmeye gidecek. Yeni Golf için en büyük değişiklik iç gösterge paneli ve düğmelerini kaldırmayı tercih edecek.

Volkswagen, sıradan olan bir tasarım hamlesi dışına çıkmayı planlarken, 8. nesil yeni Golf üretimine geçmeden önce radikal kararlar alarak hayranlarında şaşkınlık yaratacak.  2019 Haziran ayı için üretime geçilecek yeni Golf için ilk değişiklik, wagon versiyonundan vazgeçilecek. Sade ve geleneksel bir yeni nesil Golf üretmeyi tercih eden Volkswagen, yeni nesil Golf aracını Cenevre Otomobil Fuarı’na yetiştirmeyi başaracak gibi duruyor.

Uzun ve geniş bir Golf geliyor!

Firma 3 kapılı Golf aracından vazgeçerken, her yeni üretilen modeli için aracın çizgilerinden uzaklaştıklarını ifade ederken, kullanıcıları bu durumdan rahatsız oluyor. Alam otomotiv devi, kullanıcıları dikkate alarak 8. nesil Golf için sadeleştirmeye gitmeyi planları arasına alıyor.

Autocar’ın hazırladığı rapor doğrultusunda yen Golf eskiye göre daha geniş bir iç hacme sahip olacak ve araç aynı zamanda 50 gr daha da hafifleyecek.  İç kısmında ise aracın düğmelerinden ve analog gösterge panelinden kurtulmak planlanıyor. Düğmeler yerine dokunmatik ekran teknolojisini tercih edecek olan Golf, iç tasarımında ciddi değişikliğe gideceğinin sinyallerini veriyor.

Yeni Golf’un motor seçenekleri de düzenleniyor!

Emisyon skandalı nedeniyle motor tarafında da büyük motor seçenekleri tercih etmek istemeyen Volkswagen, 1,5 litrelik TSI motor ile yeni geliştirilmiş olan 1.0 litrelik benzinli üç silindirli motor seçenekleri ile üretileceğe benziyor.

Volkswagen, mevcut dizel motor seçeneklerinden vazgeçmezken; düşük emisyonla yalıt tüketimi sağlayacak yeni 2.0 TDI motor seçeneği de kullanmayı planlıyor. Dizel motorlarının benzinli motorlara göre % 90 daha fazla oranda beygir gücü ve tork üreteceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ