2019 Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Modeli Ortaya Çıktı

Arabakarsilastirma.com 27.07.2018 Araba Haberleri
2019 Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Modeli Ortaya Çıktı

2019 Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Modeli Ortaya Çıktı

Yeni A-serisi sedan modeli için Mercedes-Benz, örtüyü kaldırdı ve Çin’de Alman üretici LWB versiyonunu tanıttı. Son dönemlerde Alman üretici teaser kampanyası başlatmış olup, kampanyanın sonuna geldi. Yeni dizayn öğeleri dışında teknoloji açısında da çok gelişmiş olan model, hatchback modeline göre daha fazla dikkat çekecek gibi duruyor.

Yakışıklı ve bir o kadar şık olan sedan model CLA ile benzer yönleri olduğunu fark ettirecek, fakat CLA’dan 4,5 metre boyu ile kısa olduğunu da saklayamayacak. Sedan modelin sürtünme katsayısı ile portföyündeki en düşük araç olurken, CLA’ya göre daha geniş bir aks aralığı ve 17 ile 19 inçlik jant seçenekleri kullanıcıları ile buluşacak.

İki farklı donanım seçeneği olacak!

Yeni sedan model A220 ve A220 4Matic olarak iki farklı seçeneği ile karşımıza çıkarken, iki seçenekte de turbo şarjlı 2.0 litrelik ünite ile birlikte 190 beygir gücü, 330 NM tork olan motoru 7 ileri vitese sahip DCT şanzıman ile eşleştirilmiş ve böylece hatcback modelinden daha güçlü hale gelmiş.

A-Serisi sedan, kabin olarak bakıldığında teknoloji ile donatılmış ve A- serisi ile tanınan MBUX bilgi eğlence sistemi de yerini almış.  Dijital gösterge paneline "artırılmış gerçekliğe" sahip dokunmatik tuşları eklenince en gelişmiş Mercedes sistemi oluşturulmuş oluyor.  İki farklı genişlikteki ekran seçeneğinden istediğini seçecek olan kullanıcılar, HUD ve ses kontrol sistemine de sahip olmak istiyorsa biraz daha fazla ödeme yapmayı göze alacaklar.

Sedan model, güvenlik donanımları açısında da kendine hayran bırakırken; S-serisindeki Intelligent Drive sistemi ile birlikte yeni donanımlar aracın yarı otonom çalışacağını gösteriyor.

Kamera güncellenirken, radar sistemi sayesinde aracın görüşü 500 metreye ulaşıyor. Acil durum freni ile şerit takip sitemi mevcut olmakla birlikte opsiyonel olarak kullanıcıları ile buluşuyor.

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ