2018 Nissan IMx Kuro Concept

Arabakarsilastirma.com 25.08.2018 Araba Haberleri
2018 Nissan IMx Kuro Concept

2018 Nissan IMx Kuro Concept

Japon otomotiv devi Nissan tarafından, IMx Kuro Concept konseptini revize ederek ortaya çıkardığı versiyonu Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkartarak tanıtmıştı. Sosyal medya üzerinden markanın Türkiye ayağı IMx Kuro ile ilgili açıklama yaparak " Nissan IMx Kuro elektrikli SUV konseptimiz olarak, yeni elektrikli araçlarımızın yollara çıkması için bize ilham verecek.’’ diyerek, yeniden IMx Kuro’yu gündeme getirdi.

Geçen yıl ekim ayında ilk kez Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtılan araç, Avrupa’da araç tanıtımını da Cenevre'de yapmıştı.

2018 Nissan IMx Kuro Concept ve özellikleri

2018 Nissan IMx Kuro Concept modelinde bulunan Nissan Intelligent Mobility sistemine ilave edilen crossover geleceğe yönelik bir yansıtma yaparken, araç şirkete ait Brain-to-Vehicle (B2V) teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde sürücünün beyninden gelen sinyaller işleniyor ve otonom sistem tarafından sürücünün alışkanlarını öğreniliyor ve bunlar otomobile uyarlanıyor.

Nissan tarafından bu özelliğin sektör için bir ilk olduğunu belirtirken, sistem ile ilgili de dikkat çeken bir ilginç durum var. Sürücü bu sistemi kullanmak için beyin dalga aktivitesini ölçen, ölçtükten sonra analiz ederek sisteme gönderen bir cihaz takmak zorunda ki bu özellikten faydalanabilsin.

Kuro, tamamen otonom özelliklerle gelirken, Nissan’a ait olan ProPilot ismi verilen kendi kendine sürüş sistemine sahip ve otonom moda araç alındığında direksiyonu içeri çekiyor ve kabinin daha da genişlemesini sağlıyor.

IMx Kuro, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip ve her aksta bir tane olmak üzere iki elektrikli motora sahip ve bu iki ünite 430 beygir gücü ve 700 Nm tork sunarak, tek şarjla 600 km yol gitmesini sağlıyor. Araç, Nissan’a ait EV modellerine yönelik mimariyi temel alırken, elektrikli araçlar için geleceğe de ilham veriyor.

 

 

YORUMLAR

Bu yazı için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorumu yaparak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAZ