Audi Fiyat Listesi

Audi Hakkında

Kurulduğu tarihten itibaren premium otomobil segmentinin en başarılı temsilcilerinden birisi olan Audi, Alman menşeili bir firmadır. Bavyere merkezli Alman otomobil üreticisinin geçmişi motorlu taşıtların ilk bulunduğu yıllara dayanmaktadır. İlk araçlardan bu yana teknolojisini sürekli geliştiren ve sürekli yenilikler ile ilerleyen Audi ülkemizde de bir çok modeli ile iyi derecede satışlar yapmayı başarabilen bir firma özelliğini korumaktadır. !899 yılında kurulan firma 1932 yılında yaptığı işbirlikleri ve ortaklık anlaşmaları ile araç üretimine devam etmekte.

Genellikle yüksek konforları ile anılan Audi ‘nin ülkemizde küçük hatchback ‘den SUV ‘a kadar her segmentte otomobili bulunuyor. Ülkemizde; hatchback sınıfında A1,A3 modelleri ile, sedan sınıfında A4, A5, A6, A7, A8 modelleri, SUV sınıfında Q3, Q5, Q7 modelleri ve performansa yönelik TT, RS modelleri ile satışına devam etmektedir. Özellikle RS sınıfı araçlarında sunduğu yüksek performanslı motorları ile yüksek hızlara çıkabilmekte ve ani ivmelenmeler yakalanabilmektedir. Markanın ülkemizin bir çok şehrinde yetkili teknik servisi ve bayiileri bulunmakta, bu yüzden Audi marka araç sahipleri servis konusunda hiç bir sıkıntı çekmemektedirler.

Audi ‘nin araçlarında kullandığı ve kendi bünyesinde geliştirdiği multimedya sistemleri, elektronik kontrol programları ile oldukça güvenli bir sürüş olağanı sunulurken markanın övünç konusu olan konfor hiç bir zaman göz ardı edilmemektedir. Öyle ki markanın en uygun fiyatlı, en küçük araçlarında bile bir çok yüksek fiyatlı otomobile karşın daha konforlu bir sürüş konforu alınabilmektedir. Hem aileye yönelik geniş araçlar hem de performansa ve şıklığa yönelik iki kişilik, dört kişilik ve beş kişilik araçlar üreten marka konforunu seven ve aynı zamanda performansta almak isteyen kişiler için en tercih edilecek otomobillerden birisidir.