Aston Martin Fiyat Listesi

Aston Martin Hakkında

Aston Martin

Üretilen tüm araçların kendilerine has özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler çoğunlukla insanların talep ettikleri ihtiyaçlara bağlı olarak şekillenmektedir. Bazı araçlar yüksek hız kabiliyeti ile öne çıkarken bazı araçlar ise kullanıcılarına sunduğu lüks özellikler ile öne çıkmaktadır. Aston Martin marka araçlar bu özelliklerin tamamını kullanıcılarına sunmaktadır. Firmanın ürettiği bu araçlar sağlam özellikleri ve kalitesi ile tanınmaktadır. Aston Martin' in markalaşmasını sağlayan ve sadece kendi araçlarında bulunan farklı donanımsal özellikleri bulunmaktadır.

Aston Martin' in kuruluş yeri

İngiltere' de kurulan Aston Martin markası 1913 senesinden beri otomobil üretmektedir. Marka kurulduğu yıllarda küçük bir atölyede hizmet verse de, kurucularının istikrarlı çalışması sayesinde bir sene sonra, yani 1914 yılında ilk otomobilini piyasaya sunmuştur. Marka halen çıkardığı yeni modeller ile üretimine devam etmektedir.

Aston Martin' in kurucuları

Lionel Martin ve Robert Bamford tarafından İngiltere' de kurulan Aston Martin, günümüze kadar birçok kere el değiştirse de lüks ve kaliteli araçlar üretmeye devam etmektedir. Aston Martin 2007 yılına kadar Ford çatısı altında üretimine devam etmekte iken, bu tarihte David Richards' a gayet uygun bir fiyat olan 924 milyon dolara satılarak, el değiştirmiş ve üretimlerini

de bu isim sahipliğinde devam ettirmektedir. Aston Martin' in 2007 yılında el değiştirdiği satış tutarı güncel marka değeri ile kıyaslandığında çok düşük bir miktar olarak kalmaktadır. Şirketin 1250' nin üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

Aston Martin marka araçların özellikleri

Aston Martin sadece el üretimi ile imal edilen araçları piyasaya sürmektedir. Firma çoğunlukla spor arabalar üretmektedir. Markalaşmasının en önemli özelliklerinden biri olarak arabalar üretilirken, farklı ayrıntılar ile detaylandırılmaktadır. Üretilen her araba modeline bir sanat eseri titizliği gösterilmektedir. Aston Martin' in ürettiği araçların hiç birisinde plastik materyal kullanılmamaktadır. Plastik materyalin bulunması gereken yerlerde ise alüminyum metalden yardım alınmaktadır. Bu özelliği sayesinde en sağlam araçları üretmesi ile tanınan marka, diğer araba üreticilerinden ayrılmaktadır. Ayrıca Aston Martin marka arabalar üretilirken, araba üzerindeki işlemi bitiren son kişinin ismi aracın belirli bir yerine yazılmaktadır.

Aston Martin DB serisi

Markanın ürettiği araçlar piyasada en fazla dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Aston Martin' in ürettiği araçların yüzde doksanı halen trafikte faal olarak kullanılmaktadır. Markanın en lüks otomobillerinin içerisinde bulunduğu DB serisi, dayanıklılığının daha öncesinde lüks özellikleriyle öne çıkmaktadır. Aston Martin' in DB serisi markayı 1947 senesinde satın alan kişi olan David Brown' un baş harflerini simgelemektedir. Markanın bugünlere gelmesinde David Brown' un ürettiği bu serinin büyük rolü bulunmaktadır. James Bond filmlerinde DB serisindeki araçların 5 kere kullanılmış olması da seriyi daha dikkat çekici hale getirmektedir. DB serisinin üretimine günümüzde de devam edilmektedir.