Alfa Romeo Fiyat Listesi

Alfa Romeo Hakkında

İtalan tasarımının güzelliğini ve İtalya ‘nın yarışçı ruhu tam olarak yansıtmayı başaran otomobil markalarından birisi olan Alfa Romeo ülkemizde uzun yıllardır satışa devam ediyor. 1910 yılında Milano ‘da kurulan firma uzun yıllar gene aynı bölgede üretme devam ettikten sonra 1986 yılından sonra gene başarılı bir otomobil üretici olan Fiat grubuna dahil oldu. Firma kuruluş yıllarda kamyon, kamyonet gibi ticari taşıtlar üretsede ilerleyen yıllarda tamamen binek otomobil üretimine yöneldi.

Alfa Romeo markasını taşıyan otomobillerin bir çoğu tasarım yönünden oldukça özgün. Özellikle günümüzde bir çok otomobil geleneksel çizgiler ile modellenirken Alfa Romeo ‘da özgün hatlarla ve ilginç tasarımlar ile karşılaşmanız mümkün. Markanın otomobillerinde üç adet göz şeklinde yuvarlak farlar ve artık standartlaşmış üçgen ızgara ile karşılaşmak mümkün.

Binek otomobillerin yanı sıra üstün performans sağlayan konsept otomobiller geçtiğimiz yıllarda satışa sunuldu. Bu modeller ile saat 300 km hızı aşmanız bile mümkün. Markanın modellerinde genellikle tasarım, performans ve konfor ön planda tutuluyor. Hali hazırda markanın satışına devam ettiği otomobiller; 147, 156, 159 , 155 , GT, Brera, Spider , 8C, Mito, Guiletta gibi modeller olsada ülkemizde stoklu olarak Guiletta, Mito ve 4C modeli satılıyor. Diğer modelleri özel sipariş ile bayilerden satın alabilmek mümkün. 159, 156, brera gibi bir çok eski kasa modelide ikinci el piyasasında bulabilmeniz mümkün.

Alfa Romeo markasının araçları genellikle performans severlere hitap etmektedir. Sağlamlığı ve performansı ile sevilen otomobilin bazı şehirlerde yetkili servisi bulunmuyor bu yüzden otomobili almadan önce bu hususları araştırmanız sizler açısından iyi olacaktır. Ayrıca marka geçtiğimiz yıllarda Guiletta gibi başarılı araçlarının dizel motor seçeneklerinide ülkemizde satışa sunmuştur.